USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

EĞİTİM MİLLİ DAVADIR

İki yıllık Pandemi süresi boyunca Milli Eğitim bakanlığı bu salgına karşı yeterli derecede hazırlık ve planlama yapmadı.

EĞİTİM  MİLLİ DAVADIR
28-09-2021 00:36
28-09-2021 00:52
Google News

İki yıllık Pandemi süresi boyunca Milli Eğitim bakanlığı bu salgına karşı yeterli derecede hazırlık ve planlama yapmadı.Pandeminin sağlık koşullarını bahane ederek, günü kurtarma politikaları bu gün Eğitim sisteminin daha da sorunlu hale gelmesine sebep oldu. Ak partinin 20 yıllık iktidar döneminde ,Özellikle Milli Eğitim sistemi yap boz uygulamalarla en çok oynanan Eğitim modellerine şahitlik etti.Milli Eğitim Bakanlığı işin ehli olmayan bakanlarda dahil olmak üzere atanan bakanların deneme tahtasına döndü.Milli Eğitim, bir Millettin geleceğe hazırlanmasında Medeniyet kurmasında en önemli ve değerli kurumudur.Bu Bakanlık ehil olmayan kişiler elinde kaderine terkedildi. Ülkeyi yönetenler Genç bir nüfusa sahip ülkemizde sorgulamayan, düşünmeyen, araştırmayan yalnızca itaat kültürüne ve düzene uygun kafalar yetiştirmek uğruna,sistematik olarak gençlerimizin kaybolmasına hizmet etmektedir. Yıllar boyu Müfredat değişiklikleri ve yönetmelikler Milli Eğitimde hizmet eden idealist eğitimcileri bile sistem dışına atmıştır. Ak Parti İktidarının yıllar boyu Milli Eğitimdeki sendika kadrolaşması eğitim sistemini ahtapot gibi sarmış ve işlemez hale getirmiştir.

Başkanlık sistemine geçişten sonra büyük umutlar ve vaatlerle eğitimci kimliği İle Bakan yapılan Sayın Ziya SELÇUK'ta bu sistemde kaybolup gitmiştir.Sessiz sedasız yardımcılığını yapan Bakan yardımcısına görevini devretmiştir.Pandemi süresince Sağlık koşulları ve Eğitim sistemi dikkate alınarak düzenleme yapılmamıştır.Akparti İktidarı ve Cumhur ittifakı ekonomik gerekçelerinde bahanesi ile turizm şirketlerine göre düzenleme yaparak,önlemler almış ve çalışmalar yapmıştır.Bu zaman zarfında eğitim sistemi ve Öğrenciler adeta deneme tahtasına dönmüştür.Aileler ve öğrenciler büyük tedirginlik ve kaygı içinde hükümeti hayretler içinde seyretmektedirler.Uzaktan eğitim çökmüş, EBA sistemi işlemez hale gelmiş, Bilgisayar ve tablet dağıtımı tam bir karmaşaya dönmüştür.

PERSONELDE, HİZMETLİDE YOK

Turizm sezonunun tekrar açılabilmesi için yasaklar kalkmış, kapalı kalınan bunca zaman zarfı içinde Milli Eğitim bakanlığı hiçbir okulda yeterli altyapı çalışması yapmamıştır.İki yıllık pandemi zarfında okulların fiziki şartları, öğretmen sayısı, personel sayısı, temizlik ve kadro sayısının planlaması ve hazırlığı yapılmamıştır.Okulların açılması ile bütün bu sorunlar ve eksikler bir bir ortaya çıkmaktadır.Haftalardır okullar açıldığı halde İşkurüzerinden,okullarda temizlik ve hizmetli alımı daha yeni ihaleye çıkmaktadır.Birde İllerde Milli Eğitim tam okulların açılacağı dönemde,bazı okulları ya bakıma almış,tamir ve tadilat yapmakta, yada yıkarak yenilenmesi çalışması başlatmıştır. Bu hem Ailelere ve hem de Öğrencilere büyük sorunlar yaratmaktadır.Şehrimizde bazı okulların tamirat ve inşaat halinde olması nedeniyle taşımalı modelle öğrenciler eğitim almak zorunda kalmaktadır.Okullarda PCR testi,Aşı ve diğer sağlık tedbirleri hakkında gerekli altyapı çalışması yapılmamaktadır.Okulların hijyen ve temizlik sorunları öğrencileri ve aileleri endişelendirmektedir.

İYİ parti olarak her daim Yalova'mızı yöneten atanmış ve seçilmişleri uyardık,uyarmaya da devam ediyoruz.İşi bilen ehline sorun.Milli Eğitim İktidarın sendikasının dar kadroları ve memurları ile planlanamayacak ve yönetilemeyecek kadar öneme ve stratejiye sahip bir Milli Davadır.İdealist , Vatansever  ve İşinin ehli kadrolara ihtiyacı vardır.

İYİ partinin iktidarında Çocuklarımız ve Gençlerimiz  Fikri Hür,vicdanı hür birer birey olarak yetişecek ve ülkemizi her alanda başarıyla temsil eden ,kendine güvenen insanlar olarak hakettiği değeri bulacaklardır.Gençler bizim önceliğimiz ve Geleceğimizdir. Geleceğimize sahip çıkacağız.

 

      Talip BAYBURT

  İYİ Parti Teşkilat Başkanı        

       İl.Bşk.Yrd.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe819+6
2Trabzonspor818+8
3Beşiktaş917+7
4Hatayspor816+10
5Altay815+2
6Konyaspor814+4
7Fatih Karagümrük814+3
8Galatasaray814+1
9Alanyaspor814-3
10Adana Demirspor812+2
11Kayserispor811+1
12Gaziantep FK811-1
13Sivasspor89+2
14Başakşehir FK99-1
15Antalyaspor88-4
16Kasımpaşa86-4
17Yeni Malatyaspor86-9
18Göztepe85-5
19Giresunspor85-6
20Çaykur Rizespor81-13
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ