USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

HER BİR VATANDAŞIMIZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMEli

HER BİR VATANDAŞIMIZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMEK VE ANALİZ YAPMAK ZORUNDADIR. Bu, artık bilinçli her birey için bir zaruret haline bürünmüştür.

HER BİR VATANDAŞIMIZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMEli
27-05-2022 16:22
27-05-2022 16:25
Google News

HER BİR VATANDAŞIMIZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMEK VE ANALİZ YAPMAK ZORUNDADIR. Bu, artık bilinçli her birey için bir zaruret haline bürünmüştür.

 

Ekonomik kriz her geçen gün kendini hissettirmeye devam ediyor. Hükümetin ve Cumhur ittifakının almış olduğu kararlar, yapmış olduğu uygulamalar en çok da  Asgari ücretli, emekli, sabit ücretli kesimi derinden etkilemektedir.Bugün TÜİK bile İktidarın her türlü baskı ve hilesine rağmen enflasyonu %70 olarak beyan etmiş ve açıklama yapmışken, İktidar hala bunu inkâr etmekte ve kabul etmemektedir. Zaten en büyük sorunda budur. Tabiki krizler olabilir ama sorunu yok sayarak çözüm bulamazsınız. Yaşadığımız kriz  dünya ölçekli, Ülkemizde ayrı bir boyutta olmakla beraber  İktidarın almış olduğu gereksiz, yanlış ve hatalı kararlarında neticesidir.

Pandemi süresinde ekonomik süreç ve düzen çok  yanlış ve hatalı yönetildi. Büyük sıkıntılar çeken özellikle küçük esnaf ve yerel esnaf çok ağır bedeller ödemek zorunda bırakıldı. İktidarın para politikası dengesiz ve ölçüsüz bir şekilde piyasalarda var olan bütün sistemi ters yüz etti. Pandemi süresi ve iktidarın daha önce uyguladığı aşırı borçlanma üzerine kurulu ekonomik  model Türkiye'yi darboğaza soktu. İktidar bu dönemdeki bütçe açıklarını kapatmak için bütçe gelirlerinin ana unsuru  olan vergi ve enerji fiyatlarını aşırı ölçüde yükseltti. Enerji ve yakıta yapılan yüksek zamlar piyasada yüksek enflasyona sebebiyet verdi. İktidarı yüksek enflasyonu  faizle dengelemesi gereken yerde,kuru bir inat uğruna aksi yönde Politika faizini indirmesi ters etki yarattı.Böyle olunca hem Dövizde aşırı yükselmeye hem de tüketici faizlerinde yükselmeye sebebiyet verdi.Bu arada ekonomiye çare olsun diye getirilen Ekonomi Bakanlarının ve Merkez Bankası başkanlarının çok kısa sürede görevden azledilmesi   piyasalarda zafiyete ve güvensizliğe sebep oldu. Şu an Ekonomi dikiş tutmuyor. Her gün hemen her ürüne  devletin de dahil olduğu piyasalarda ZAM üstüne ZAM geliyor. Her gece yapılan zamlarla vatandaş bir önceki günü arar oldu. Vatandaşın derdi geçim, İktidarın ise sorunları geçiştirmenin ve göz boyamanın derdinde. Vatandaş günlük yaşamaya, gelecekle ilgili planlar yapamamaya başladı. Geçmediği yolların,köprülerin,kullanmadığı havaalanlarının,gitmediği hastanelerin ve kendine ait olmayan paralara kendi cebinden faiz ödemeyi bu millete yükleyemezsiniz

Mızrak artık çuvala sığmıyor. Ekonomiye ve piyasalara hâkim olamayan hükümet ve ekonomi yönetimi,vatandaşa, piyasaya güven vermiyor. İktidar uyarıları dikkate almıyor, almadığı gibi akla hayale gelmeyen yöntemlerle ekonomiyi çöküşe sürüklüyor.

Bu çöküşlerden, belirsizliklerdenkurtulup, tekrar umutla bir güvenin sağlanması yolu  sandığın yerini almasıyla olacaktır.

İYİ Parti kadroları olarak var olan sorunları biliyor ve çözüm yollarını da alternatifleriyle ortaya koyuyoruz. Ekonomi güven ister şeffaflık ister kararlı ve tutarlı olmayı gerektirir. Her gün gömlek değiştirir gibi karar değiştiren İktidar ve yöneticilerle bu iş olmaz. Sorunlara sebep olanlar çözüm bulamazlar. Değişim şart.

Gündeme paralel olarak Yalova'mız da birçok değerinin yanında ekonomik imkanları da kaybetti. Yerel ve Küçük esnaf haksız rekabet şartlarında Ulusal şirketlerin insafına terkedildi. Gençlerde işsizlik sorunu her geçen kendini gösteriyor, Yalova’mız beyin göçü veriyor. Her geçen gün dünya da büyüyor ve gelişiyor, Türkiye de...Buna ayak uyduran, zamanı iyi okuyanlar, fırsatlardan yararlanıyor ve gelişmesini sağlıyor. Ama ne yazık ki Yalova'mız bu imkanlardan mahrum kalıyor. 

Bizim İktidarımızda Yalova'mızda başta Turizm, Stratejik alan Tarım, Eğitim ve Teknoloji  sektörleri öncelik olacak. Yalova’mız kontrolsüz bir şekilde büyüyor. Göçle beraber artan nüfus planlaması ve ekonomik gelişmeye katkı sunacak sektör planlaması yapılmazsa yarın daha büyük problemlerle karşı karşıya kalacağız. Şehrimizinstratejikkonumu, bunun yaratacağı fırsatları ve potansiyeli biliyoruz. Biz bilmekle kalmayıp, Söylemekle yetinmeyip  yetki aldığımız zaman hayata da geçireceğiz.

Bizler İktidara talibiz. Daha Güvenli, Özgür ve Refah bir Yalova'da yaşamak hem bizim hem de bizden sonra gelecek kuşaklarında hakkı. Buna inanıyor ve bunu niçin elimizden geldiğince  var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hakkını sonuna kadar savunacağız. Yapılan yanlışları gördükçe itiraz ediyor ve doğru yapılması için öneriler sunuyoruz. Bizler bu Şehre, bu şehrin insanlarına hizmet etmeye talibiz. Yalova'mızı seviyor, hemşerimize değer veriyoruz.  En kısa zamanda Güneşli ve aydınlık günlerde buluşacağız.

Biz Çözeriz.  AZ KALDI...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor3881+33
2Fenerbahçe3873+35
3Konyaspor3868+21
4Başakşehir FK3865+20
5Alanyaspor3864+9
6Beşiktaş3859+8
7Antalyaspor3859+7
8Fatih Karagümrük3857-5
9Adana Demirspor3855+13
10Sivasspor3854+2
11Kasımpaşa3853+10
12Hatayspor3853-4
13Galatasaray3852-2
14Kayserispor3847-7
15Gaziantep FK3846-8
16Giresunspor3845-6
17Çaykur Rizespor3836-27
18Altay3834-18
19Göztepe3828-37
20Yeni Malatyaspor3820-44