Kadın bir cinsel objemidir ?

GÜNDEM
06-06-2021 19:51   Güncelleme : 06-06-2021 20:26

Her zaman dediğim gibi yine söylemek istiyorum eğitim şart. Kadınlar olarak ortak sorunlarımızı siyasi görüş farklılıklarına takılmadan, ortak mücadele konumuz yaparak başarabiliriz..

Kadın bir cinsel objemidir ?

dunya üzerinde yaşam belirtileri görülmeye başladığından beri çoğu canlı çoğalma eğilimi gösterir. Cinsel ilişkinin temel amacı soy devam ettirmektir; fakat bu eylem zaman içinde -özellikle- insanlar nezdinde evrimleşerek üreme amacının dışında farklı anlamlar kazanmıştır. Zamanla değişen bu cinsel dürtüler kontrolden çıkıp, aşırılığı sebebiyle insanların günlük yaşamını etkiler hale gelebilir ve karşımıza “Hiperseksüalite (Seks Bağımlılığı)” tablosu çıkar.

bunun başlıca nedenleri;
Narsistik kişilik özellikleri ve kendine hayran olma hali
Cinsel istismar sonrasında görülebilen “Gücü geri kazanma” arzusu
Kendini ispatlama ve onaylanma ihtiyacı
Bastırılmış duygular
Sevgi açlığı ve güven eksikliği

Dünyada ki sorunlarımızdan bir tanesi de budur. Bu konu feminist saçmalıklarıyla fazla işgal edildiğinden gerçeği görmek biraz zorlaşıyor.

Kadının fiziksel yapısı onun bir cinsel obje olarak görünmesi için bir sebep midir ? Erkeklerden ne farkı var.​​Erkeklerin kadınların vücutların da kadını cinsel obje olarak görmelerini sağlayan bir tuhaflık olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Erkeklerin kadını cinsel obje olarak görmesinin sebebi,dışarı vurmaya çalıştıkları güç gösterisidir

Kadın cinsel bir obje değildir.

Kadın kapitalizme meta değildir.

Kadın seks kölesi değildir.

Kadın üreme makinesi değildir.

Kadın kimsenin namusu değildir!

Namus kavramı erkeğin kafasında sadece kadının namusuna endekslenmiş bir durumda. Erkek her türlü haltı yer, ancak kadının yaptığı da yapmadığı da suç. İşte böyle bir düzen ve böyle bir düşünce tarzı aile içi eğitimle başladığı için ve bu eğitimin de önemli kısmını çocuklara anneler tarafından verildiği için bu günkü eşitsizlik kavgalarının temelini de kadınlar atmış bulunmaktalar.

Bu sözlerim için kimse bana kızmasın; ama hakikat bu. Tabi bu duruma milletçe alışmış olduğumuz için, yazarız, konuşuruz; harekete geçmek söz konusu olduğunda elimiz kolumuz bağılı otururuz.

Cinsellik sözkonusu olduğunda, bir kadının kendilerine hayır diyebilme ihtimalini asla kabul etmek istemiyorlar. Barışta mülkleri, savaşta ganimetleri sanıyorlar kadınları. En entellektüel, en kadın dostu görünen erkekler bile, kadını istemedikleri bir ilişkiye zorladıklarında neden reddedildiklerini anlayamıyorlar, reddedilmeyi hazmedemiyorlar. Erkek denen o yüce varlık, lütfedip senle olmak  istemiş,daha ileri giderek bunu şiddet uygulayarak yapmak istemiş  sen ise hayır diyeceksin, üstüne üstlük bir de suç duyurusunda filan bulunacaksın. Ooo ne büyük suç

Yasalar, ailede reis filan yok diyor, nikahlı eşin bile olsa kadın istemezse tecavüzdür diyor, kadının ev içi emeği senin dışarıdaki emeğinle eşit ekonomik değerdedir, bu nedenle evlilikte edinilen tüm mallar eşit paylaşılacak diyor..
Kadın sizi memnun etmek için gönderilmiş birer robot veya köle değildir.
Kadın kutsaldır..
Her zaman dediğim gibi yine söylemek istiyorum eğitim şart.
Kadınlar olarak ortak sorunlarımızı siyasi görüş farklılıklarına takılmadan, ortak mücadele konumuz yaparak başarabiliriz..

Tabi son yıllarda kadınların ön plana çıkmaları ile bu yargılar değişti zannedilir; ama bu konuda kadınlara destek veren, yani kadının değişip sosyal alanda rahat hareket etmesini destekleyen çoğu erkek, bunu kendi aile yaşantılarına uygulamazlar. Dışarıda kadınlara “Tabi canım, devir değişti. Kadın da erkek de aynı. Erkeğin yaptığını kadın da yapar.” deyip kadınlar yanında saf tutarken, kendi kız kardeşlerine ya da eşlerine asla böyle bir yaşam adına ne fırsat ne de taviz verirler. Evlenecekleri zaman da kendi aile yapılarına uygun, tabiri caiz ise temiz aile kızı arayıp dururlar.

 

Kadın hizmetçi değil kadın aşçı, bulaşıkçı,çocuk bakıcısı yada erkeğin seks kölesi değildir.❗❗❗