USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

TUFAG, KAPALI GİŞE

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG), geçtiğimiz Çarşamba sahnelediği TUFAG Özel Gecesi ile Barış Manço Açık Hava Sahnesi’ni hıncahınç doldurdu.

TUFAG, KAPALI GİŞE
24-06-2022 14:22
24-06-2022 14:23
Google News

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG), geçtiğimiz Çarşamba sahnelediği TUFAG Özel Gecesi ile Barış Manço Açık Hava Sahnesi’ni hıncahınç doldurdu.

Yalova halkının büyük ilgi gösterdiği gecede Barış Manço Amfi Tiyatro tamamen doldu ve 7’den 77’ye TUFAG’lı kursiyerlerin gösterileri alkışlar eşliğinde seyredildi. Yaklaşık 300 kursiyerin sahne aldığı gecede Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye finaline çıkma başarısı gösteren ekip de sahne aldı. Birbirinden renkli ekiplerin sahne aldığı gecede Türkiye’nin dört bir yanından düzenlenen yöreler, Yalovalılarla buluştu.

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, geceye katkılarından ötürü Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa TUTUK’a teşekkür plaketi verdi. Plaketin ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Mustafa TUTUK, “Öncelikle Yalova’yı en iyi şekilde temsil eden TUFAG’a böyle bir geceyi, kurulduğu günden bu yana sürdürdükleri için teşekkür ederim. Yalova’nın böyle önemli bir kurumunun çalışma salonu konusunda yaşadığı sorunu giderecek olan adımları atmış olmak bizim için mutluluk verici. Derneğimizin uzun zamandır ihtiyaç duyduğu çalışma salonu konusunda yer tahsisleri gerçekleştirildi ve 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan temel atma töreni ile de derneğimiz kendi çalışma salonu ve idari binasının inşaatına başlayacak. Bu konuda derneğimizin yanında olduğumuz, çözüm üretebildiğimiz için mutluyuz.” dedi.

TUFAG Özel Gecesi’nin ardından 27 Haziran Pazartesi günü TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin başlayacağını da duyuran TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak gecenin ardından, “Başta 5000’i aşkın Yalovalı’ya, Yalova Valisi Muharrem Erol’a, Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk’a, Termal Belediye Başkanı Hüseyin Sinan Acar’a, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral’a, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’e, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’e, Yalova Belediye Eski Başkanı Yakup Bilgin Koçal’a, Termal Belediye Eski Başkanı İsmail Atik’e, Yalova İl Özel İdaresi Sekreteri UmitYilmaz’a, YTSO Başkanı Tahsin Becan’a, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Necati Erbul’a, Kurucu Başkanımız Numan Fevzi Özkan’a, TUFAG Vakfı Başkanı Birol Aslan’a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali’ye, Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir’e, Yalova Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Candan Yılmaz’a, eski başkanlarımıza, velilerimize katılım sağladıkları için ve ayrıca sahneye çıkan 300 oyuncumuza, Yönetim Kurulumuza ve hocalarımıza emekleri için ayrıca teşekkür ederim.” açıklamasını yayınladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA