Tuz’da Koktu !

GÜNDEM
11-06-2021 00:05   Güncelleme : 11-06-2021 00:24

Eski Türkiye'de edep,adap ve utanma vardı. AKParti iktidara geldikten ve özellikleBaşkanlıkSistemine geçildikten sonra, şirket sahipleri Bakan ve Başkan yapıldı ve İhaleler onların şirketlerine verilmeye başlandı.

Tuz’da Koktu !

Eski Türkiye'de edep,adap ve utanma vardı. AKParti iktidara geldikten ve özellikleBaşkanlıkSistemine geçildikten sonra, şirket sahipleri Bakan ve Başkan yapıldı ve İhaleler onların şirketlerine verilmeye başlandı.Enson Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN kendi şirketinden,yönettiğiBakanlığa uygunsuz dezenfaktan alımı ile gündemegelmiş,oluşan kamuoyu baskısına boyun eğmediğiiçin Bakanlıktan azledilmiştir.Tabi konunun yargı kısmı ayrı olarak görüşülmesi gerekmektedir.

 

Yerelde ise, Yalova Belediyesinin yönetimini ele alan AKParti ve Cumhur İttifakı mensupları aynı yöntemle ve usulle Belediye ve iştiraklerindeki ihaleleri, Belediye Meclis üyelerine verdikleri kendi ifadeleriyle günyüzüneçıkmıştır. Belediye Meclis Üyesi Sayın Uğur DABAN belediye İştiraki olan YeşilKörfez Su BirliğindenDanışmanlıkHizmeti aldığınısöylemiş ve döneminyönetimide bunu doğrulamıştır.Bu yaptıkları işin ve ihaleninde kanuna uygun olduğunu beyan etmiştir.

 

Sayın Uğur DABAN, döneminYeşilKörfez Su BirliğiBaşkanı ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa TUTUK bu iş yazılı kurallara uygun olabilir veya kitabına uydurmuş olabilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki, bu yapılan ahlak, etik kurallarına ve kamu vicdanına uygun değildir.Sayın DABAN bu danışmanlık veren şirketin Yalova'da yalnızca kendinde olduğunu, bu yüzdenböyle bir yola başvurduklarını dayanak göstermiş ve savunmuş.Sayın DABAN ve döneminYeşilKörfez Su BirliğiBaşkanına soruyoruz? YeşilKörfez Su Birliği'ninkuruluşundan beri, UğurDABAN'ınticari şirketikurulduğundan beri daha önceki yıllarda, bu güne kadar, YeşilKörfez Su BirliğineKaçkereböyle bir danışmanlık hizmeti vermiştir ? YeşilKörfez Su Birliğikurulduğundan beridir böyle bir danışmanlık hizmeti başkaşirketlerden daha öncealmış mıdır ve kimlerden almıştır? YeşilKörfez Su Birliği kamuya açık, halka ait bir şirkettir. Böyle bir hizmeti ihale etmiş midir? Ve ihale şartnamesi ,bedellerininemsallari mevcutmudur? Bu danışmanlık hizmetinin karşılığı olan bedeli ne olursa olsun, İhaleyi veren belediye iştirakininbaşkanı AK Partili Belediye meclis üyesi ve alan AK Partili Belediye Meclis üyesiolduğunagöre, bu hizmet alımının denetimini kim gerçekleştirmiştir? Bu yöntem bundan sonra yol olacak mıdır? Bundan böyle her şirket sahibi belediye meclis üyesi, belediye iştraklerinden ihale alacakmıdır? Sayın DABAN siz belediyeden ihale almak için mi,yoksa Yalova halkına hizmet etmek için mi seçildiniz? Bu yapılanlar ortadayken, kamuoyu yeteri kadar bilgilendirmemişken, "Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış" misali oldu bitti ile, Yalova Belediye Meclisinde Cumhur İttifakının oylarıyla Sayın Uğur DABAN YASKİ'yebaşkanseçilerek, birde ödüllendirildi .Pişkinliğin bu kadarını da pes doğrusu.

 

Sayın Belediye Başkan vekili Mustafa TUTUK'u, Belediye yönetimini ve Cumhur ittifakının mensuplarını uyarıyoruz. Eğeryaşananlardan sonra destek verip sahip çıkıyorsanızsonuçlarına katlanırsınız.Başkan Vekili Mustafa bey,başkanvekili olarak size tavsiyemizdir.Belediyenin içine kendi döneminizde ellerinizle astığınızHz.Peygamberimizin "Rüşvet Alanda, verende melundur" hadisinin yazılı olduğu tabelayı ya kaldırın veya değiştirin.Zira rüşvetin adı danışmanlıkücretiolmuş.Acaba bu yaşananlardan Genel Merkezlerinizin haberi var mı .Bundan sonra gerçek ne ise Yalova halkına, esnafına,kamuoyuna bunları tek tek anlatacağız.Yalova'da ,Ankara'da duyar herhalde.İyi parti olarak Yalova halkının her zaman yanındayız ve hakkını koruyacağız.

 

 

 

Talip BAYBURTLU

İYİ Parti İl.Bşk.Yrd.