USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

UĞUŞTURUCU MÜCADELESİ İLE EL,ELE, GÖNÜL,GÖNÜLE,HEP BİRLİKTE TÜRKİYEM

Uğuşturucu batağına girmiş ve bir çok gençlerin ölümüne sebebiyet olan madde bağımlılığı.Bir çok ailelerin çaresiz kaldığı korkulu düşler ve kabus haline gelen uğuşturucu ve Madde bağımlılarını konuya aldık.

UĞUŞTURUCU  MÜCADELESİ İLE  EL,ELE, GÖNÜL,GÖNÜLE,HEP BİRLİKTE  TÜRKİYEM
31-07-2021 10:02
31-07-2021 10:35
Google News

Uğuşturucu  batağına girmiş  ve bir çok gençlerin ölümüne sebebiyet olan madde bağımlılığı.Bir çok ailelerin  çaresiz kaldığı  korkulu düşler ve kabus haline gelen  uğuşturucu ve Madde bağımlılarını konuya aldık.

Açıklama yok.


İç Anadolu Bölge Başkanı : Sayın Yavuz Bülbül ile Röportajda Uğuşturucu İle Mücadeleden Bahsettik .İç Anadolu  bölge başkanı  kimdir ?Öncelikle kendisini tanıyalım
 
 AYŞE KILINÇ: Yavuz bülbül kimdir ? Öncelikle sizi tanıyalım. Okurlarımıza  Kendinizden bahsedermisiniz ?

YAVUZ  BÜLBÜL  :  1976 ankara dogumlu aslen erzurum oltuluyum
Yavuz Bülbül görsel sanatlar tiyatro ve sineme sektöründe bağımsız yönetmen olarak çalışan bir yönetmenim

Açıklama yok.


 AYŞE KILINÇ  : Oyunculuğa  Ne  Zaman Başladınız?
 
 YAVUZ BÜLBÜL : 1996 da oyunculuk kariyeri ile Ankara'da başladım. Yavuz Bülbül 2001'de AKSET Ankara Kültür ve Sanatevi Tiyatrosunu kurdum.çocuk oyunu yazıp yönettim daha sonra büyük oyunlar sahneye koyarak yönetmenlik hayatına başladım
Oyunculuk sektörünün içerisindeyim
Adana merkezli dünya toplumsal uyuşturucu ile mücadele eğitim derneğinde ankara il başkanı ve iç anadolu bölge  baskani görevine atandım
Yaklaşık 1 aydır görevimdeyim
 Yavuz Bülbül görsel sanatlar tiyatro ve sineme sektöründe bağımsız yönetmen olarak  çalışmalar yapıyorum

Açıklama yok.


AYŞE KILINÇ   : Yapmış Olduğunuz Çalışmalar Projeler Neler ?
 
YAVUZ BÜLBÜL :
 Ülkemizin kanayan yarası olan uyuşturucu ile Mücadelede sonuna kadar savaşacağım.

AYŞE KILINÇ : Uğuşturucu Ve Madde Bağımlıları için Projelere Yer Verdiniz. Madde bağımlısı Projeden Konuyu Gündeme Alalım.
 Bu projede Önemli Konulara Yer Verdiniz . Okurlarımıza Açıklar mısınız ?
 
YAVUZ BÜLBÜL : Tumed İç Anadolu Başkanı ve Ankara İl Başkanlığını Yürütüyorum Ve İç Anadolu Bölgesinde Hızlı Bir Çalışma Başladık. Projelerinin İçerisine Madde Temalı Dizi Filminde Aldım. Belli illerde Çekimleri Gerçekleşecek Olan Dizi 13 Bölümden Oluşuyor.
 
 AYŞE KILINÇ : Sayın başkanım Filmin konusu madde bağımlılarıyla ilgili . Film konusunda açıklama yapar mısınız ?
 
YAVUZ BÜLBÜL : Her Bölümü Farklı Bir Maddenin Zararlarını Konu Almaktadır.
 Günümüzün Toplumsal Bir Kanayan Yarası Haline Gelen Madde Bağımlılığını Genel Merkez ve İç Anadolu'da Sahaya Yaygın Bir Şekilde Programlayacağız Ve Uyuşturucunun Nedenli Zararlı Olduğunu Gençlerimize Aşılayacağız.
 İl Valilerimizden Kaymakam Emniyet Belediye Başkanları Ve de Jandarmamızın Bize Sonuna Kadar Destek Olmasını Bekliyoruz.
 
 AYŞE KILINÇ : Sayın Başkanım Madde Bağımlılığından Söz Etmişken. Madde Bağımlısına Yönelik Film çekmede  Sizi Teşvik Eden Neydi ? Nasıl Başladınız?

Açıklama yok.


 
 YAVUZ BÜLBÜL :
 Bağımlılıkta beni etkilyen sokakta bir kaç genç gördüm beni cok üzdü dizi fikr-i orda kafama oluştu napip uyusturucu bağımlısı gençlere katkida bulunabilirim seslerini en iyi sekilde duyura bilirim diye düşündüm ve dizi fikrini düşündüm
 

AYŞE KILINÇ : Madde bağımlısı Ve Satıcılar Çok Yaygınlaştı. Genelde Nasıl Başladıklarını Biliyoruz. Yalnız Birçok Genç Madde Kurbanı Oluyor Birçok Gençlerin Ölümüne Sebebiyet Oluyor.. Arkadaş Çevresi Desek de Aile içi İlgisizlik Desek de Ne Söylersek Söyleyelim. Tam Detaylı Gençlerin Yaşadığı Durumu Bilmiyoruz. Bu Konuda Okurlarımıza Ve Gençlerimize Açıklama Yapar mısınız ?
 
YAVUZ BÜLBÜL :Madde bağımlısı olmak. Gerek arkadaş gerek iş imkanı bulamayan ve boşlukta hissededen gençlerimizin bir çoğunun malesef bu konuda alışkanlığa sürüklüyor ailelerimizinde biraz duyarsızlığında katkı payı olurken. İerde ister istemez bağımlı oluyorlar bu konuda madde bağımlısı olan kişinin önce bağımlılıktan kurtulmasını
vede ona iş imkanı sunulmasını sağlamaya çalışıyoruz belirli tedavi merkezlerinde tedavi ettirip topluma kazandırmaya çalışıyoruz
 

AYŞE KILINÇ  : Sayın Başkanım Uğuşturucuya Bağlı Madde Kullanan Gençlerimiz için Yapmış Olduğunuz Faaliyetler Var mi ? Varsa Ne Gibi Faaliyetler Düzenliyorsunuz ?
 
 YAVUZ BÜLBÜL :Elbetteki var bircok sahada özellikle Adana'da bulunan genel merkez yonetimi gerek genel başkanımız sayın Şerafettin Çakmak bey  birçok gencimizi tedavi ettirip topluma kazandırmıştır. Çalışmalarımız her bölgede toplam 30'dan fazla büyüyerek faliyet gösteren il temsilciliklerimizde devam ediyor
 
AYŞE KILINÇ : Özellikle Okul Önlerinde Madde Satanları Gördük.Okul müdürleri Tedbir Alındığını söyleselerde Birçok Gençler Okul Çıkışı Parkta Pet Şişelere Madde Koyup İçenlere Şahit Oldum Çok Üzücü Bir durum. Genç Bir Kızın iki Şahıs Tarafından Gözetlenilerek Öğrenci Gençlerden Tuzağına Düşürmesini İstediler Bu Konuda Söylemek İstedikleriniz Neler Açıklama Yapar mısınız ?
ve daha sonra da bu gençleri de kullanarak alet emektedirler Bu konuda söylemek istedikleriniz  neler açıklama yaparımsınız?

YAVUZ BÜLBÜL :Genclere tavsiyem maddenin hangisi olursa olsun uzak dursun eğer arkadaş ortamında ise birkereden birsey olmaz mantığı ile davranıp kesinlikle uzak dursun
 
 AYŞE KILINÇ  : Sayın Başkanım Gençlerimize Tavsiyeleriniz Neler ? Madde Tuzağına Düşmemek için . Yaşadıkları Sorun Ne Olursa Olsun Kendilerini Nasıl Korumalı ? Bu Konuda Tavsiyeniz Nedir ?
 
YAVUZ BÜLBÜL :Yaşadıkları sorun ne olursa olsun kötü alışkanlıklardan özelikle madde'den kaçınsın bu tip insanlarla ilişkisini kessin.
 
 AYŞE KILINÇ : Uğuşturucu ve Madde Bağımlıları için Devletten Beklentileriniz var mi
 
 YAVUZ BÜLBÜL :   Devlettten isteğimiz kolluk kuvvetlerinin yerel yöneticilerimiz sahada madde bağımlılığı ile ilgili daha aktif olup. Gönüllü bireylere çalışma sahası sunmasıdır.
Devletimizden beklentimiz.Rabilte merkezlerindeki hastaları  daha uzun süreli tedavi etmesi için  tedavi sonrası bir iş imkanı sağlaması malesef amatemdeki tedavi sureci yeterli değildir. Kapasite olarak yetersiz kalıyor ise bizim gibi sahada güçlü çalışan derneklere destek olup reabite merkezleri ve ilac destegi vermesi herseyi devletimizden bekleyemeyiz birazda biz çalışmalıyız.
 
 AYŞE  KILINÇ  : Hepimizin üzüldüğü ortak  yanımız bir çok gençlerimizin uğuşturucu  uğruna bataklığa sağlanması bir bir yok olmaları duydukça gördükce üzülüyoruz.Gelecek nesillerin  daha da iyi bilinçli olması  ve güçlü bir korumaya  sahip olmaları ve  Madde bağımlığın  son bulması için yeni farklı projeler  varmı ? Bu konuda düşünce ve fikirleriniz Neler ?

YAVUZ  BÜLBÜL  :  İlerrleyen dönemde yerel yönetimler ile güzel fikirler ve çalışmalar olacak. Seminer tanıtım konser vs gösteri gibi

AYŞE KILINÇ : Sinema Film harici Yapmış Olduğunuz Çalışmalar var mı ?
 
 YAVUZ BÜLBÜL :Dizi ile ilgili çalışmamıza Başladık kast oyuncu ve diğer çalışmalara başladık.
 
AYŞE KILINÇ : Son Olarak Okurlarımıza Mesajınız var mi ?

YAVUZ  BÜLBÜL  :  Son olarak söylemek istediğim aileler çocuklarınıza dikkat edin hal hareketlerinde değişiklik var ise geliş,gidiş saatlerinde şüpheli bir durum var ise oturup konuşsunlar.Destek olsunlar sonuçta kimse isyeyerek madde bağımlısı olmak istemez. Madde bağımlısı olan insanları toplumdan itmeyelim tam tersi onlara topluma kazandıralım.

KAYNAK / MİRAY  HABER :

MODERATÖRÜ    :

AYŞE  KILINÇ   

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe716+5
2Trabzonspor715+7
3Altay715+5
4Beşiktaş714+7
5Hatayspor713+8
6Konyaspor713+4
7Alanyaspor713-3
8Kayserispor711+2
9Fatih Karagümrük711+1
10Galatasaray7110
11Sivasspor79+3
12Adana Demirspor79+1
13Antalyaspor78-3
14Gaziantep FK78-4
15Başakşehir FK760
16Kasımpaşa76-3
17Yeni Malatyaspor76-7
18Göztepe75-4
19Giresunspor72-7
20Çaykur Rizespor71-12
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ