USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE FEDERASYONU (UMEF)OLUYOR

TOPLUMSAL UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DERNEĞİ

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE FEDERASYONU (UMEF)OLUYOR
26-11-2021 10:10
26-11-2021 10:11
Google News

Türkiye’nin kanayan yarası hale gelen uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda Afyonkarahisar’da 2020 yılında kurulan Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği başkanı Yusuf Budak yapmış olduğu açıklamada Derneğimiz kurulduktan sonra yedi aylık süreç içerisinde yönetim kadromuz oluşturup İlçe temsilciliklerimizi oluşturmaya başladık. Bu sırada ARGE grubumuzun yapmış olduğu araştırmalar neticesinde uyuşturucu kullanımının ilköğretim dönemlerine kadar indiğini ve durumun daha da kötüleştiğini gösteriyor. Ticareti yapılan sadece uyuşturucu madde değil, çocuklarımızın hayatı ve geleceğidir.

Türkiye’mizin her mahallesine her sokağına ulaşarak halkımızla ve gençlerimizle birlikte gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı evlatlarımızı ve kardeşlerimizi tehdit eden onların bedenlerini hayatlarını ve geleceğini zehirleyenlere büyük bir kararlılıkla karşı çıkacağız ve bu bataklığı kurutmak için mücadele edeceğiz.

Unutmayalım ki; Uyuşturucu merakla başlar ölüm ile biter

 Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkmak adına Federasyon çalışmalarına başladıklarını belirtti Türkiye genelinde teşkilatlanmaya başladıklarını söyleyen Budak 81 il 935 ilçede teşkilatlanarak gençlerimizi madde bağımlılığından uzak tutmak için farklı aktivitelere yönlenmelerini sağlamak için çalışmalarına hız verdiklerini belirtti

 Bağımlılıktan kurtulmak isteyenlerin tedavileri için müracaat ettikleri AMATEM ve CEMATEM’lerde yatarak tedavinin yetersiz olduğundan dolayı Federasyon olduktan sonra imkânlar neticesinde Türkiye Genelinde 7 bölgeye Rehabilitasyon Merkezleri kuracaklarını ve Farkındalık çalışmaları yaparak vatandaşların bilinçlenmesini sağlayacaklarını söyledi.

Uyuşturucu madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklara neden olan maddelerin kullanımının oluşturduğu toplumsal tehdide karşı çocuklarımızı korumamız gerekmektedir.

Annesi ve babası çalışan ailelerde çocuklarımıza karşı yeteri ilgi ve alaka olmadığını görüyoruz. Ve ailelerle görüştüğümüz zaman benim çocuğum yapmaz diyor. Ama ilgisiz kalan evlatlarımız arkadaş kurbanı olmaktadır. Bir kereden bir şey olmaz, dene bak her şeyi unutacaksın diye başlayan serüven aile ve evlatlarımıza büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Bunun yanı sıra Gençlerimizi uyuşturucu kullanımına iten etkenlerin başında işsizlik, özgüven eksikliği, aile içi şiddet, dışlanma, sevgi eksikliği yer alıyor.

“GENÇLERİ UYUŞTURUCUYA İTEN ETKENLERİN BAŞINDA YETERSİZ İLGİ GELİYOR.”

Federasyon olduktan sonra en büyük temennimiz

İnsanların dimağını düşüncelerini yok eden sağlıklı düşünme ve hayatını sekteye uğratan, kullanan kişinin kendisine, ailesine, çevresine, ülkesine ve insanlığa zararlı hale getiren ve her türlü MADDE BAĞIMLILIĞI’NA karşı mücadele etmek. Toplumun her kesimin özellikle çocuk ve gençlerin madde bağımlıklarının nedenlerini tespit ederek bu nedenleri ortadan kaldırmak ve madde bağımlılığına yönelmelerine mani olmak üzere madde suiistimaline karşı eğitmek bu amaçlar ulusal ve uluslararası kamu ve gönüllü kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak, projeleri geliştirmek desteklemek bunların uygulamaya konulmasını sağlamak madde bağımlılığı ile mücadele konusunda milli bir politikanın oluşmasında yardımcı olmak kullanıma yeni başlayanları alışkanlıklarından vazgeçirmek bağımlı hale gelenlerin tedavi ve rehabilitasyonlarını sağlayarak topluma kazanılmaları için gerekli mücadeleyi yapmak Federasyonumuzun ana amacı olup UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE FERASYONU olarak bu konuda aktif rol almak için çalışmalarımıza resmen başladığımızı siz saygı değer halkımızla paylaşıyoruz.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE FEDERASYON ‘unu kurmak için düğmeye bastık Kurucu Genel Başkanlığı Görevini yönetim kurulu kararı ile üstlenmiş bulunmaktayım.

Kısa zaman içerisinde Federasyonumuzu kuracağız. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.

Devletimizin ve toplumun mücadele edecekleri konularda hassas olduğuna dikkat çeken Budak açıklamasına şöyle devam etti. Devletimizin de üzerinde hassasiyetle durduğu bu konuda devletimizin yanında olmayı benimsemiş bir kurum olacağız bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Benim Çocuğum yapmaz demeyin.

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu olarak geleceğimizi kurtarma adına toplumun bütün kesimlerini duyarlı ve hassas olmaya davet ediyoruz.

 

Uyuşturucuya karşı birlik olma zamanı artık UYUŞTURUCU’YA hayır demek için biz hazırız. YA SİZ?

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor2354+24
2Konyaspor2245+18
3Alanyaspor2338+8
4Adana Demirspor2337+10
5Fenerbahçe2337+8
6Beşiktaş2336+4
7Hatayspor2336-2
8Başakşehir FK2234+8
9Gaziantep FK2232-1
10Sivasspor2331+6
11Kayserispor2331-1
12Fatih Karagümrük2330-7
13Kasımpaşa2327-1
14Göztepe2327-3
15Galatasaray2327-5
16Giresunspor2326-3
17Antalyaspor2324-11
18Çaykur Rizespor2322-18
19Altay2318-14
20Yeni Malatyaspor2216-20