USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

YEDİTEPE İLE GÖNÜLDEN, GÖNÜLE

Aslen Ardahan'lı Tiyatro ve tv oyuncusu sanatcı Tolgacan Özer'i sanat camiasından tanıyoruz.

YEDİTEPE  İLE   GÖNÜLDEN, GÖNÜLE
23-11-2021 15:41
23-11-2021 16:24
Google News

Aslen Ardahan'lı Tiyatro ve tv oyuncusu sanatçı Tolgacan Özer'i sanat camiasından tanıyoruz.
 Kendisini yakından tanıyalım istedik Tolgacan kim ?


 
Açıklama yok. 


 
 AYŞE KILINÇ : Tolgacan Özer bey kıymetli Üstadım Miray haber olarak öncelikle hoş geldin. Tolgacan'ı sosyal medyada tanıdık. Seni tanıyoruz ama. Bir de okurlarımız Yakından'dan tolgacan Özer'i tanışın istedik Tolga can kim
 
 TOLGACAN ÖZER : Hoş bulduk. Ben Tolgacan Özer 1980 aslen Ardahan'liyim. Doğma büyüme İstanbul. İnşaat işçisi bir babanın.
 5. Ci. Son çocuğum.
 İlk okulu okurken bir yandan ayakkabı boyacılığı yaptım. Okul masraflarını karşılamak için daha sonra okul bittikten sonra. Emin önünde tezgâhtar olarak işe başladım. Askerlik dönüşü bir tekstil firmasında çalışmaya başladım.

Açıklama yok.


 
 AYŞE KILINÇ : Şiir ve sanata olan ılgın var. Sanata çeken neydi ? Tolgacan Özer'i .
 
 TOLGACAN ÖZER : Şiiri çok sevdiğim için sürekli şiir yazardım ve yorumlardım.
 Daha sonra tekstil firmasından çıkıp bir askerî okulda mutfak görevlisi olarak çalıştım . Daha sonra Paşa'nin özel garsonluğunu yaptım .
 Orada skeç yapmaya başladım ve O günden beri kendimi sanata olan ilgimi farkettim ve tiyatroya gitmeye karar verdim. Tiyatro eğitimi alırken ajanslardan birine kayıt olup Kamera onu eğitimi alıp sertifika aldıktan sonra ilk kez figüranlık yaptım. Daha sonra 2014 yılında babamı kaybettim. 2020 'de Annemi kaybettim.

Açıklama yok.


 
 AYŞE KILINÇ : Hem anne hem baba üzücü bir durum mekânları cennet olsun. Basın sağ olsun Rabbi'm size sağlıklı uzun ömürler versin. Baba vefat ettikten sonra Sanata devam ettin mi ?
 
 TOLGACAN ÖZER :Teşekkür ederim âmin . Bir yıl sonra Antalya'ya yerleştim ve orada bir süre güneş enerjisi firmasında çalışmaya başladım. Daha sonra kemere geçtim. Orada bir butik otel de çalışıp geçimimi sağladım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geldim. Bir süre sonra İzmir'e gittim. Orada da bir ajansta eğitim aldım. Daha sonra tekrar İstanbul'a geldim. Tekstil firmasında çalışmaya devam ederken bir yandan'da bir dizide dört bölümde rol aldım. Daha sonra iki reklam filmi çekimleri yapıldı. Ardından bir dizi rol aldım. Ardından bir Rus yapımı Osmanlı sinema filminde oynadım. Pandemi sürecinde ara verdim. Bu arada bir arkadaşımın şiir kitabı çıktı ve okudum yapımcı gurubunda tanıştığım bir tiyatro hocası olan Sefa Terzi ile tanıştım. Bir aile olduk. Radyoda program yaparken şiirlerimi yayınlandı.

Açıklama yok.


 
 AYŞE KILINÇ : Radyodan bahsetmişken.
 Yeditepe radyosu kurdunuz. Yeditepe'ye nasıl bir katılım sağladınız ?
 
 TOLGACAN ÖZER : Bir süre düşünüp, taşınıp radyo kurmaya karar verdik. Radyo yeditepe kuruldu. Ardından yeditepe derneği kurulum aşamasında iken dijital olarak yine Yeditepe TV’de kuruldu.
 
 AYŞE KILINÇ : Yeditepe radyo ve tv kuruldu. Yedi tepe derneği kuruldu. Yeditepe'de yapmış olduğunuz projeler çalışmalar neler ?
 
 TOLGACAN ÖZER : Tiyatro oyununa devam ederken yeditepe tiyatrosu oluşturduk Daha sonra yeditepe kültür sanat dergisi kuruldu. Kültür sanat derneğimizde resim, Tiyatro sinema oyunculuğu, radyo programcı,ı şair, yazar, gazeteci, yetiştirmek üzere öğrenci kardeşlerimize ücretsiz eğitim verilmekte. Gitar dersi almak isteyenlere de gitar dersi veriliyor.


 

Açıklama yok.


 AYŞE KILINÇ : Yeditepe çok dikkatimi çekti . Neden yeditepe ?
 
 TOLGACAN ÖZER : Yeditepe'den yedi kıtaya diyerek yola çıktık. Çünkü İstanbul'u merkezi Türkiye'nin kalbi olan yeditepe o yüzden yeditepe'den yedi kıtaya dedik. Din, dil, ırk, ve renk ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan sıcak bir aile ortamı olduğu için..
 
 AYŞE KILINÇ : Kıymetli üstadım yedi kıtaya ırk ayrımı yapmadan demişken. Yurt dışında göstermiş olduğunuz Faaliyetler var mi ?
 
 TOLGACAN ÖZER : Yurtdışında'da faaliyet gösteriyoruz. Almanya' da bir temsilcimiz ve Hollanda'da bir temsilcimiz bulunmakta.
 Yeditepe'ye inşallah birçok ülkeler temsilci olacak . Birçok ülkelerle.
 Proje ve görüşmelerimiz devam ediyor.
 
 AYŞE KILINÇ : Değerli üstadım Dernek kurulurken bir amaç vardır . Derneği ne zaman kurdunuz ? Düşüncenizi ve amacınızı anlatır mısın ?
 
 TOLGACAN ÖZER : Derneğimiz 2020 yılında kuruldu. Derneğimizi kurarken. Kuruluşumuzun amacı,asıl sebebi sokakta maddeye düşmüş madde bağımlısı sokak çocukları ve gençleri bataktan kurtarmak. Durumu olmayan ve düşmüş gençleri o hayattan kurtarmak amacıyla kuruldu.

Açıklama yok.


 
 AYŞE KILINÇ : Başarılar dilerim tebrik ediyorum çok güzel Faaliyetler içindesiniz Başarınızın emeği. Ödüllerle layıkıyla yerini buluyordur eminim .
 
 TOLGACAN ÖZER : Teşekkür ederim tabii ki bizler hakettiğimiz Ödülleri alırız. Birçok almış olduğum Ödüller benim için onur verici Alnımın teriyle hakkını veriyorum . Gurur duyuyorum yapmış olduğum çalışma ve projelerde.
 
 AYŞE KILINÇ : kıymetli üstadım bu güzel sohbet için çok teşekkür ediyorum. Okurlara sonkez söylemek istedikleriniz var mi?
 
 TOLGACAN ÖZER : Teşekkür ederim Gençlerimizi sanata yöneltmeli sanat herkesin kendisinde bulabileceği en güzel ifade yönte midir. Bolca tiyatro izlemeli bol kitap ve dergi okumalarını tavsiye ediyorum.
 
 MİRAY HABER MAGAZİN :
 
 MODERATÖR :

AYŞE KILINÇ

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Trabzonspor2354+24
2Konyaspor2245+18
3Alanyaspor2338+8
4Adana Demirspor2337+10
5Fenerbahçe2337+8
6Beşiktaş2336+4
7Hatayspor2336-2
8Başakşehir FK2234+8
9Gaziantep FK2232-1
10Sivasspor2331+6
11Kayserispor2331-1
12Fatih Karagümrük2330-7
13Kasımpaşa2327-1
14Göztepe2327-3
15Galatasaray2327-5
16Giresunspor2326-3
17Antalyaspor2324-11
18Çaykur Rizespor2322-18
19Altay2318-14
20Yeni Malatyaspor2216-20