USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Biz sizi Ahmet Taner Kışlalı’dan biliriz.

Biz sizi Ahmet Taner Kışlalı’dan biliriz.
21-10-2021

Son zamanlarda siyasi cinayetler olacak diyenler başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birer birer artmaktadır. Geçmişe gidelim çokta geriye olmasa da 1999 yılının 21 EKİM gününe gitmek lazım.

21 EKİM 1999 Türk milleti için unutulmaz bir tarih bizim için her tarih önemlidir. Ancak 21 EKİM 1999 sadece bizim için değil Türk milleti için ayrı bir yere sahiptir. Çünkü o gün gladyo AHMET TANER KIŞLALI gibi bir devrimciyi şehit etti. Geride kalan fikirleri ve hayalini kurduğu tam bağımsız Türkiye mücadelesi kaldı. Ne yazık ki yeni ömrünü ortaya koyduğu partisi CHP kalmadı.

AHMET TANER KIŞLALI bir çoğumuz için örnek bir dava insanıydı Atatürkçülük Türk milleti için bir öze dönüş hareketidir. Atatürkçü düşünce, sadece Atatürk dönemi Türkiyesi’nin zorluklarını çözmek ve bütün esir ve mazlum milletlere örnek olmakla kalmayan; akla, bilime ve fenne dayalı bir dünya görüşü olarak, gelecek yüzyıllara ışık tutacak bir sistemdir. Dediği gibiydi AHMET TANER KIŞLALI .

“Bu gün bazı aydınlar HDP kuyruğuna girse de” Ahmet TANER KIŞLALI girmezdi. Çünkü o Mustafa Kemal’in askeriydi. AHMET TANER KIŞLALI’yı anmak sıradan bir insanı anmaya benzemeyecektir; onu bıraktığı mücadeleyle ardında yetiştirdiği gençlikle anmak gerekir. Mustafa Kemal’in askerleri hiç bir zaman sıradan bir insan olarak anılamaz. Çünkü MUSTAFA KEMAL’İN askeri demek mücadele insanı demektir.

AHMET TANER KIŞLALI’nın ardından faillerini arayanlar cinayetin ABD gladyo ortaklığında olduğunu unuttular. Dönemin iktidarı çıkıp katili ABD gladyo ‘dür diyemediler. “Partisi CHP, AHMET TANER KIŞLALI’yı unuttu; onun davasını , onun mirasını sahiplenmek yerine HDP ile beraber olmayı tercih etti”.

Bizler söz veriyoruz AHMET TANER KIŞLALI’nın bıraktığı tam bağımsız Türkiye’yi kurmak için görevimizin başındayız. Mekanın cennet olsun hocam.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?