USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

GONCA BİLGİÇ'İN MUHTEŞEM BAŞARISI

GONCA BİLGİÇ'İN MUHTEŞEM BAŞARISI
12-10-2021

  Çalışmalarını İtalya'da sürdüren ressam Gonca Bilgiç'in eserleri 8. Uluslararası Görsel Sanatlar Bienali kapsamında Villa Farsetti Santa Maria di Sala'da sergilendi.

  400 resim arasında sanatçı olarak Gonca Bilgiç ödüllendirildi. Farsetti Santa Maria di Sala "Cennet Kapısı" resimleri ile süslendi. Girişe diğer ülkelerden gelen sanatçıların bayrakları ve Türk bayrağının asılması Gonca Bilgiç'i duygulandırdı ve onurlandırdı. Cinsiyet ayrımcılığına dikkat çeken ve isyan eden, eserlerinde de bunu sergileyen başarılı ressam aldığı ödülü tüm kadınlara, evlat arzusu duyan fakat anne olamayan kadınlara ve evlatlarını kaybeden bütün annelere adadığını açıkladı. Güçlü yarınlar, güçlü kızlar ve güçlü kadınlar için  örnek oldu.

 Sanatçı Gonca Bilgiç'in eserleri 18 Eylül - 10 Ekim 2021 tarihleri arasında Sergio Favero'nun organizasyonuyla Venedik yakınlarındaki Villa Farsetti Santa Maria di Sala'da sergilendi.

  Değerli başarılı sanatçı Gonca Bilgiç'i gönülden tebrik ediyor ve daha nice ödüllerle üstün başarılara imza atıp tüm kızlarımıza ve kadınlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum.

MERAL İŞLEYEN TUFAN

  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?