USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Her kesiminden olacak o kadar

Her kesiminden olacak o kadar
12-10-2021

Olacak o kadar 80’ler 90’lar hepsi artık yasta . Ağlıyor olacak o kadar diyenler ağlıyor onu bilen Türk milleti. Kimimiz olacak o kadar diyerek gülsek bile aslında Türkiye manzarası vardı orda. Durum aynı olacak o kadar gibiydi . Bu gün sevenleri olacak o kadar diyenler onunla hatırası , çocukluğu geçenler kısacası Türk milletinin yurtsever aydınları Atatürk devriminin savuncuları bir kez daha yetim ve öksüz kalmanın acısını yaşıyor.

TRT ile başlayan en az 35 yıl kesintisiz oynayan belki bu gün bile bilinçlerimizde yer edinen olacak o kadar halen geçerliliğini koruyor. Levent Kırca aslında güldüren bir yönüyle bilsekte olacak o kadar da Türkiye’yi anlatıyor dönemin iktidarlarını yönetim zihniyetini eleştiriyor, Atatürk devrimini savunuyordu

Onun sahneye tiyatroya duyduğu özlem Türk milletine ve Atatürk devrimine duyduğu özlemdir. Arkasında saygıyla hatırlayacağımız koca bir mirası bizlere bıraktı. Birileri gibi düzene boyun eğen sanatçılarından olmadı . Onun sanatı Türk milletine fedaydı. O her şeyini Atatürk devrimine armağan ediyordu.

Silivri’de direnirken bile olacak o kadar diyebilen korkusuz sanatçılardan sadece bir kaçı idi. Bu gün bile eşi ve benzeri asla gelmez. Onu anarken Dik durun, adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. ATATÜRK’LE kalın hoşçakalın sözleri ile bir kez daha anmak aynı zamanda anlamaktı. Çünkü o son sözü bile başlı başına bir dersti bizler HDP ile yan yana gelmeyenler sahte sola alet olmayanlar için evet gerçek bir dersti ve dersi anladık. Birileri gibi HDP kuyruğuna girip gitmedik.

Burdan bir kez daha Türk milletinin Türk tiyatrosunun başı sağ olsun. Dik durun, adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. ATATÜRK’LE kalın hoşçakalın sözleri ile bir kez daha saygıyla rahmetle anıyoruz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?